21.10.2018

Jakim sposobem pozbyć się kreta z ogrodu?

Mając ogród, czy działkę, pragniemy się cieszyć ładną zielenią, przebywając na takim obszarze. Zwłaszcza zaś wtenczas, kiedy nie mieszkamy otwarcie w domku, jaki będzie się znajdować na takiej powierzchni. Jednakże może być to kłopotliwe, kiedy tak właściwie zamiast na przykład ślicznego zielonego trawnika, będziemy mogli dostrzec krecie kopce. Z pewnością nie ma o wiele bardziej przerażającego widoku, tym znacznie bardziej, jeżeli niezmiernie ekspresowo przekonamy się o tym, że intruza wcale nie będzie łatwo wypłoszyć oraz przepędzić z naszej ziemi. Jak poczytamy na rozmaitych witrynach, sposobów jest całe bezmiar, niemniej jednak nie wszystkie się zawsze sprawdzają. Wygląda wobec tego na to, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i czynić zgodnie z metodą prób oraz błędów.

Jednym z rozwiązań, jakie należałoby przetestować, może być szczególna siatka na krety, jaką umieszcza się pod trawnikiem. W ten sposób udaje się skutecznie wojować z tym szkodnikiem, a równocześnie siatka jest niewidoczna, w takim razie nie szpeci wyglądu działki, lub ogrodu i trawnik ma prawo nam służyć do tego, w jakim celu został zasiany. Jeżeli będziemy zaś chcieli przepędzić kreta siłą, czy nawet przemocą, musimy nie zapominać o tym, że jest to zwierze pod ochroną, wobec tego takie przedsięwzięcia są zabronione. Alternatywą dla siatki mogą być przeróżne preparaty chemiczne, jakich zadanie bazuje na przepędzeniu takiego stworzenia, na przykład za pomocą reprezentatywnego zapachu. Niemniej jednak najczęściej dzieje się tak, że kret umie się uodpornić oraz bardzo prędko wszystko wraca do sytuacji sprzed zastosowania jednego z takich preparatów.

Inną szansą ma okazję być próba wystraszenia intruza z wykorzystaniem sił natury. W praktyce będzie to oznaczać użycie siły wiatru, by poruszała przygotowany wcześniej wiatrak. W momencie, kiedy wiatr będzie wydzielać w jego skrzydła, powinien zacząć się obracać i wywoływać przy tym hałas oraz wibracje. Niekiedy taka metoda zapewnia skutek, w następstwie tego należałoby wziąć ją pod uwagę, tym bardziej, iż nie wiąże się ona z gigantycznymi kosztami i można taki wiatrak zainstalować gruntownie tam, gdzie spodziewamy się obecności kreta.

Może to też cię zainteresuje: